Solar Centrum
Home Kontakt FAQ

Solární inventory SMA

Měniče SMA

SMA je jedním z předních výrobců měničů na trhu.  Portfolio měničů SunnyBoy a SMC nabízí 19 modelů, s nebo bez transformátoru, v nejrůznějších třídách výkonu – pro správné řešení každé aplikace. SMA měniče lze načítat přes RS485, Bluetooth nebo rádiové rozhraní.

Pomocí měničů Multistring SB 4000TL a SB 5000TL lze realizovat dvě modulové větve různé délky a různých typů modulů. Prostřednictvím sériově integrovaného rozhraní Bluetooth lze realizovat bezdrátový přenos dat na Sunny WebBox a Sunny Beam. Měniče série SMC, vhodné pro instalace FV elektráren nad 25kW až po řádově MW, jsou díky řadící topologii H5 s více než 98 % jedněmi z nejúčinnějších měničů na světě.

Společnost Solarpark Invest s.r.o. se zabývá distribucí produktů SMA na trzích v ČR, Německu, Itálii a Francii pro naše zákazníky převážně z řad generálních dodavatelů FVE na klíč.

Optimální bezpečnost během provozu a instalace

Díky síťovému rozhraní SMA grid guard a integrovanému elektronickému DC-zátěžovému odpojovači lze měniče SMA provozovat po celém světě.

Chladící koncept OptiCool®

Chladící koncept jednotek SB 3300 a SB 3800 a kompletní série SMC kombinuje pasivní a aktivní chlazení zaručující jejich vyšší teplotní odolnost, výkonnost a životnost.

Komunikace

SMA navíc nabízí široké komunikační portfolio: Dataloggery v nejrůznějších provedeních pro Sunny Boy Control nebo Sunny WebBox. Na internetu lze v souvislosti s použitím WebBoxu využít Sunny Portal. U menších FV-systémů se nabízí rádiový přenos dat.

Základní charakteristiky měničů SMA

  • Spolehlivý síťový provoz a jednoduchá instalace
  • Měniče Multistring pro různé větvě modulů
  • SMC série s novým spínacím konceptem s účinností více než 98 %
  • Chladící koncept OptiCool® pro vyšší zatížitelnost a delší životnost
  • Rozsáhlé komunikační portfolio

Pro komerční instalace nad 25kW doporučujeme nejmodernější střídače série SMC s novým spínacím konceptem s účinností více než 98%.

Sunny Mini Central

Maximální flexibilita pro středně velké fotovoltaické systémy Naše Sunny Mini Centrály nabízejí velké množství konfigurací a jsou vhodné pro všechny solární systémy od výkonu 5 kW až do několika stovek kW. Téměř jakékoli uspořádání systému může být realizovatelné s použitím 4 energetických tříd 5, 6, 7 a 8 kW s třífázovým switchem. Pro všechny, kteří mají větší plochy solárních panelů, rozdělené do menších jednotek a chtějí si zachovat umístění systému blízko generátoru není lepší možnost. Sunny Mni Centrály mohou být snadno instalovány venku i uvnitř.

Inovační technologie

SMA jako první vyvinulo solární invertor s H5 topologií. Beztransformátorové Sunny Mini Centrály mohou pracovat na úrovni účinnosti přez 98%. To znamená, že elektrická energie vyrobená solárními panely může být převedena na AC, hodící se do rozvodné sítě v převáděném poměru téměř 1:1. Tím nedosáhnete pouze vysokých výnosů, ale také nižší ceny za kWatt díky nižším pořizovacím nákladům. Tyto přístroje jsou vybaveny inovačním konceptem Power Balancer pro symetrizaci intenzity napájení.

Optimální ochrana zařízení

Sunny Mini Centrály jsou vybaveny moderními ochranými technologiemi pro bezpečný provoz solárních systémů. Elektronický solární switch (ESS), DC integrovaný obvod a SMA síťová ochrana dvěma aktivními grid monitorovacími systémy. Méně elektrických rozvodů stringu na jeden solární invertor. Přídavný string monitoring. Okamžitý monitoring poruch na vestavěném display. Elektronická konfigurace spojená s menším designem solárního invertoru. Servis jednotek již může provádět jakýkoli certifikovaný dodavatel.

Dvojí koncept

Sunny Mini centrály jsou dostupné v beztransfor­mátorovém provedení, ale i v transformá­torovém provedení. Zatímco beztransformátorové pojetí je váhově o mnoho lehčí než transformátorové, nabízí možnost využití nejnovějších technologií jako je H5 topologie. Transformátorová jednotka je jasnou volbou pro ty, kteří chtějí galvanickou izolaci s venkovním rozmezím teplot do 50°C. Nehledě na to jaký typ používáte můžete si vybrat z velké nabídky různých monitorovacích zařízení systému, které nabízejí účinné technické zabezpečení.

System monitoring

Monitoring Vašich výnosů kdekoli na světě. Spolehlivý monitoring je nezbytný pro každý fotovoltaický systém. Intenzivní analýza vaší elektrárny díky SMA monitorovacím systémům.

Od bezdrátového Sunny Beam pro menší systémy přez Sunny Boy Control až po internetově založeného, celosvětového monitoringu Sunny WebBox a Sunny Portal. Díky této široké nabídce monitorovacích zařízení nabízíme správné technické řešení pro jakýkoli požadavek Vašeho systému.

Naše produkty mohou být snadno přidány do jakéhokoli existujícího systému. Hlavním prvkem je rychlá bezdrátová komunikace pomocí Bluetooth, což umožňuje síťovou práci s měniči do 100Ks. Obdobou je volně dostupný Software Sunny Explorer pro flexibilní monitoring z vašeho notebooku (PC).

Produkty SMA pro systémové monitorování jsou velice dobře připraveny pro veškerou budoucí komunikaci. Umožňují začlenění do virtuální elektrárny stejně jako začlenění do moderních konceptů pro podporu a kontrolu rozvodové sítě.